خرمای پرویز

خرمای پرویز

 

 

خرما ربی

خرما ربی یکی از بهترین خرما های تولیدی در کشور است ، جزو ارقام بومی خرمای استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود . این خرما نیمه خشک است و بافت شکلاتی مانند دارد. به همین دلیل نیز قابل شستشو است. از نظر شکل و رنگ مشکی و کشیده است و هسته کوچکی دارد.

خرما ربی Rabbi Dates در اروپا نیز مشتریان و طرفداران زیادی دارد. این خرما در زابل ، ایرانشهر  ، سراوان و چابهار کشت می شود که بسیاری از خبرگان و تجار معتقدند خرمای ربی سراوان مرغوب ترین خرمای تولیدی جهان است.

 

خرما زاهدی
خرما زاهدی  از خرماهای خشک به شمار می رود. در بعضی از مناطق به عنوان نوع نیمه خشک است.در مناطقی از کشور به عنوان قصب از آن نام برده شده است .در بسیاری از نقاط خرما خیز کشور به خصوص در خوزستان، فارس، بوشهر و استان کرمانشاه، نیز در سطح زیاد کشت می گردد. مهمترین منطقه گسترش آن در پشتکوه بوشهر می باشد.خرما زاهدی ، بیضی کشیده و انتهای آن کاملاً باریک و نوک تیز است. از ارقام بسیار مرغوب و صادراتی به شمار می آید.

 

 خرمای پیارم   

پیارُم (Piarom or Pyarom) نام یکی از انواع خرماهایی است که در جنوب کشور کشت می‌شود.                                                              

خرمای پیارم از نوع تجاری و درجه یک بوده که به دلیل کیفیت مناسب و بازارپسندی یک رقم خاص صادراتی محسوب می‌شود. این محصول تاکنون به خوبی توانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید.
خرمای پیارم سرشار از مواد قندی، پروتیینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است کسانی که یک بار این خرما را مصرف کرده‌اند به خاطر طعم بسیار خوب و ظاهر مطلوب و سایر خواص غذایی آن معمولاً مصرف‌کننده دائمی این خرما می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

خرمای کبکاب

خرمای کبکاب هم یکی از با اهمیت ترین خرماها در کشور می باشد و هم تولید بسیار زیادی دارد. خرمای تولیدی در کشور ایران، درجهان هم طرفداران زیادی داردو هم به دلیل طعم بسیار دلنشین ، کیفیت بالا و قیمت مناسب این خرما از محبوبیت بالایی برخوردار میباشد..